| Udvendigt længde: | 6100 mm |
| Udvendig bredde: | 2500 mm |
| Totalhøjde: | ~3180 mm |
Toiletvogn (3+1+4) med tanke + vandbesparende vakuumsystem JETS Type 3405-61:
- Vandforbrug pr. skyl = 0,5 ltr. !
- JETS vakkumarator 15MB
- Dame afd.: 3 stk. vakuumtoiletter + 2 stk. håndvaske
- Herre afd.: 1 stk. vakuum toilet + 4 vandfrie urinaler samt 2 stk. håndvaske.
- 2000 ltr. afløbstank under gulv.
- 1000 ltr. friskvandstank under gulv.
- App baseret sikkerhedssystem JABLOTRON med flg. features:
- GPS tracking,
- Elektroniske dørlåse.
- Overvågning af tanke, lys, varme mv.
- Radio
- VIP trapper
- 2 x 230V – 16A elektrisk tilslutning
| Totalvægt | 3500 Kg |
| Egenvægt | ~2600 Kg |
| Antal aksler | 2 |
| Hjul | 195/50 R 13C |
| Bremser trailer | Ja |
| Chassis | Galvaniseret stålkonstruktion, næsehjul, 8 støtteben |
| Gulv | 60 mm gulvsandwichpanel med galvaniseret og lakeret stål på siderne og en kerne af PUR skum og ovenpå 2 mm slidstærkt vinyl, der fås i forskellige designs |
| Væg | 50 mm sandwichpanel med 1,5 mm glasfiber på hver side og en kerne af 47 mm PUR skum |
| Tag | 60 mm sandwichpanel med 1,5 mm glasfiber på hver side og en kerne af 57 mm PUR skum |
| Eltilslutning | 230 V – 16 A |
| Vandtilslutning | 3/4“ |
| Afløb | 2,5“ og 1" |
| Indvendig højde | 2100mm |
| Længde af trækstang / træktriangel | ~1300mm |
| 8 personer | Ja |
| Toilet | Ja |
| Håndvask | Ja |
| Dame- / Herretoilet | Ja |