Type 2 x VIP WC TANK - 24
| Udvendigt længde: | 2 400 mm |
| Udvendig bredde: | 1 820 mm |
| Totalhøjde: | 2 800 mm |
Sanitary toilet trailer, electrically heated – equipped with two separate tank toilets, wash basins with foot pump including mirrors.
| Totalvægt | 750 Kg |
| Egenvægt | ~660 Kg |
| Antal aksler | 1 |
| Hjul | 165/70 R 13 |
| Bremser trailer | Ja |
| Chassis | prebuilt and galvanized, support wheel, 4 pcs support feet |
| Gulv | floor sandwich panel 60 mm + PVC linoleum 2 mm (galvanized sheet metal both sided) |
| Væg | sandwich panel 50 mm (both sided glass fibre 1,5 mm) |
| Tag | sandwich panel 60 mm (both sided glass fibre 1,5 mm) |
| Eltilslutning | 230 V – 16 A |
| Afløb | 2 x 2“ |
| Indvendig højde | 2 100mm |
| Længde af trækstang / træktriangel | 1 500mm |
| Toilet | Ja |
| Håndvask | Ja |