Type 33XL - 89
| Udvendigt længde: | 8 900 mm |
| Udvendig bredde: | 2 500 mm |
| Totalhøjde: | 3 100 mm |
Accommodation for 4 people, electrically heated mobile unit – equipped kitchen with accessories (dishwasher, cooker hood, electric cooker, fridge, coffee maker, TV 19"), 4 separate bedrooms with beds, bathroom with toilet, shower and wash basin including a mirror.
| Totalvægt | 3 000 Kg |
| Egenvægt | ~2 700 Kg |
| Antal aksler | 2 |
| Hjul | 185 R 14 C |
| Bremser trailer | Ja |
| Chassis | prebuilt and galvanized, support wheel, 4 pcs support feet |
| Gulv | floor sandwich panel 60 mm + PVC linoleum 2 mm (galvanized sheet metal both sided) |
| Væg | sandwich panel 50 mm (both sided glass fibre 1,5 mm) |
| Tag | sandwich panel 60 mm (both sided glass fibre 1,5 mm) |
| Eltilslutning | 400 V – 16 A |
| Vandtilslutning | 3/4“ |
| Afløb | 1“ |
| Indvendig højde | 2 200mm |
| Længde af trækstang / træktriangel | 1 300mm |
| 4 personer | Ja |
| Antal senge / soverværelser | Ja |
| Køkken | Ja |
| Toilet | Ja |
| Håndvask | Ja |
| Omklædningsrum | Ja |
| Opholds- og spiserum | Ja |
| Bruser | Ja |